Jak dlouho se hraje golf?

Tato otázka má dva různé významy, zodpovíme si tedy oba dva.

Historie

Moderní golf vznikl v 15. století ve Skotsku, takže se hraje přes 500 let. Myšlenka golfu je ale mnohem starší, mohl vzniknout z římské hry Paganica, kde se hrálo s ohnutou tyčí a koženým míčem. Nebo vznikl z čínské hry čchuej-wan (“Chui” = překvapující a “wan” = malé kuličky) hrané mezi 8.-14. stoletím.

Nejstarší písemná zmínka golfu je z roku 1457, kdy byl golf zakázán Jakubem II. Skotským kvůli rozptýlení od lukostřelby. Sám jí pak v roce 1502 znovu povolil a začal hrát na Old Course v St. Andrews ve Skotsku, jednom z nejstarších hřišť na světě. Standardní 18 jamkové hřiště se z něj stalo v roce 1764.

Nejstarší golfová pravidla jsou z roku 1744 a nejstarší světový turnaj je The Open Championship z 17. října roku 1860.

Časová náročnost

Co se týče časové náročnosti, závisí na rychlosti hráčů, počtu hráčů ve skupině a dovednostech. Orientačně se ale uvádí 2 hodiny na 9 jamek a 4 hodiny na 18 jamek.

Na profesionálních turnajích se hra protahuje na cca 5 hodin, kvůli různým zdržením i delší přípravě jednotlivých hráčů. Třeba Bryson DeChambeau se připravuje na putt přibližně minutu a půl. To udělá klidně i půl hodiny na 18 jamkách.

Mohlo by vás zajímat:

Líbí? Sdílejte prosím

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *