Jak se obléct na golf

Neexistuje špatné počasí, jen špatně oblečený golfista. Oblečení na golf pro amatérské hráče má jednoduchá pravidla. Hlavní je cítit se pohodlně a mít dostatek místa na pohyb.

Džíny a rifle určitě ne

Co je rozhodně nevhodné jsou modré džíny a rifle, nedej bože s dírami. Golf je sport, kde se stále drží nějaká etiketa a modré džíny do ní rozhodně nepatří. Nedoporučoval bych ani manžestráky a outdoorové kalhoty. Nebudou vás za to kamenovat, ale na golf to nepatří.

Kalhoty, kraťasy nebo sukně a pásek

Plátěné kalhoty nebo kraťasy jsou pohodlné a vypadají elegantně. Nosí je drtivá většina golfistů a jsou jakýmsi standardem v oblékání. V golfových obchodech jiné ani nenajdete. Dámy pak mohou mít i sportovní sukně, jako třeba na tenis.

Pásek může být kožený nebo látkový, na tom nezáleží.

Boty

Golfové boty mají speciální podrážku, něco jako kopačky, aby to na trávě neklouzalo: Jak vybrat golfové boty. Určitě ale můžou být i sportovní boty nebo běžné boty v decentních barvách. Hlavně ať se v nich cítíte pohodlně.

Tričko a tílko s límečkem, kšitovka

Ke golfu patří tričko s límečkem nebo stojáčkem. I sportovní funkční trička na golf mají límeček. Může to být jakékoli tričko s límečkem, které doma máte. Za tričko bez límečku vám nikdo hlavu neurve, vyvaroval bych se ale velkým potiskům a nápisům.

Ženy pak mohou nosit i tílka s límečkem, ale ne úplně sportovní s výstřihem. Vždy by se mělo dbát na etiketu. I elegantní tílko může být funkční.

Na hlavě pak pánové nosí kšiltovky, sportovní s úzkým kšiltem, nebo poslední dobou jsou i moderní s rovnějším širším kšiltem, ale vyhněte se kšiltovkám s nápisy, obrázky a nálepkami, ty na golf nepatří.

Dámy pak nosí i kšilty bez pokrývky celé hlavy a pak je tu Bryson DeChambeau, který nosí baret.

Svetry nebo sportovní mikiny

Na tričko patří svetr, případně sportovní mikina. Určitě si neberte městskou mikinu s tkaničkami, kapucou a kapsou na břiše. V takové mikině by se vám ani nehrálo dobře.

Bundy a vesty

Na golf si vezměte sportovní bundu nebo vestu, která chrání proti větru a dešti. Neberte si zimní bundy, kabáty nebo péřovky, v tom by se vám hrálo špatně. Ideální jsou bundy a vesty, které vám poskytnou dostatek volnosti pro ruce a švih.

Rukavice

Že existují golfové rukavičky, to ví asi každý a pokud ne, tak tady se dozvíte Jak vybrat golfovou rukavici. Ale kromě klasických kožených existují i zimní rukavice a rukavice do deště, kdy klasická rukavička už nemusí stačit a radši sáhnete po teplejší a klidně na obě ruce. Existují profesionální hráči, kteří hrají s oběma rukavičkami v parném letním počasí, protože jsou na to zvyklí. Takže dvě rukavičky určitě nejsou ostuda.

Závěr

Nezapomeňte se dobře obléct v souvislosti s počasím. Na golfu vás může zastihnout nepříjemná zima, vítr a déšť, ale i přímé slunce a horko. Říká se, že neexistuje špatné počasí, jen špatně oblečený golfista. A mnoho z nás to už kolikrát poznalo. Lepší je mít oblečení do zásoby, než pak mrznout.

Mohlo by vás zajímat:

Líbí? Sdílejte prosím

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *