Kolik důlků je na golfovém míčku?

Golfové míčky jsou pokryté důlky, které zlepšují jeho aerodynamické vlastnosti. Ale kolik jich na míčku vlastně je?

Na dnešních golfových míčkách je mezi 300 a 500 důlků. Závisí to na velikosti míčku, výrobci, typu a určení. Většina míčků má ale počet důlků mezi 300-400.

Počet prohlubní na povrchu golfových míčků se u většiny výrobců dozvíte buď z návodů a reklamních letáků, nebo jsou přímo vytisknuté na golfovém míčku.

Co rozhoduje o počtu důlků?

Počet důlků není náhodné číslo. Je to výsledek dlouhodobého vývoje a testování. Cílem je dosáhnout určitých vlastností míčku, které ovlivňuje i velikost, tvar a rozložení jednotlivých důlků.

Znamená více důlků lepší míček?

Počet důlků neříká nic o kvalitě a ceně míčků. Více důlků (okolo 400) znamená delší dráhu letu, proto ho používají především méně zkušení golfisté. Profesionálové a golfisté s nízkým handicapem používají míčky s menším počtem důlků, okolo 300. Ale není to pravidlem.

Jaký počet důlků je tedy vhodný pro vás?

Pro běžného golfistu není v jeho silách poznat jaké důlky vybrat. Naštěstí mu tyto informace poskytne výrobce, který díky důkladnému testování přesně ví, jak se jeho míček chová a jeho charakteristiky jsou golfistovi při nákupu míčků dostupné. Z materiálů výrobce tak zjistíte, jaká je trajektorie míčků, jak moc míček stoupá, jak moc je náchylný na nepřesné rány, jakou má rotaci a další parametry.

Zajímejte se tedy před nákupem o obal míčků, reklamní materiály nebo třeba stránky výrobce. Většinou tam najdete detailní specifikace včetně vizualizací trajektorie.

Závěr

Není důležité kolik má míček důlků, jak jsou veliké, nebo jaký mají tvar. Důležité jsou jeho vlastnosti, které vám sdělí výrobce. U většiny míčků bude počet důlků mezi 300-400, ale najdou se i výjimky, které jdou až k 500.

Mohlo by vás zajímat:

Líbí? Sdílejte prosím

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *