Recenze: Driver Callaway Big Bertha Alpha 815

Driver Callaway Big Bertha Alpha 815 je nástupcem stejnojmenného driveru bez číselného označení. Výrazně vylepšuje už tak skvělý driver. Podívejme se tedy na něj blíže.

Big Bertha Alpha se řadí mezi drivery s nízkou rotací míčku a vysokým odpouštěním. Je určena pro hráče s vyšší švihovou rychlostí, kteří využijí nižší rotace míčku.

Hlava hole má klasický objem 460cc, velkou líc a shora má tmavě modrou metalízu.

Driver Callaway Big Bertha Alpha hlava hole
Hlava hole

Hlava je na shaftu Fujikura Speeder 565.

Shaft Fujikura Speeder 565
Shaft Fujikura Speeder 565

Design líce nazvaný R Moto má vpředu speciální žebrování, které ubírá trochu váhy z líce hole a posouvá ji více do středu, což přidává rychlost ranám trefeným mimo sweet spot. Také umožňuje větší deformaci líce hole při odpalu a tím přidává rychlost míčku.

Driver Callaway Big Bertha Alpha zespodu
Žebrování a nastavitelné závaží

Po stranách jsou 2 závažíčka – 1 a 7 gramu, které se dají prohodit. Pokud máte těžší závažíčko u shaftu hole, je hůl nastavena na fade. Pokud naopak, je hůl nastavena více na draw.

Driver Callaway Big Bertha Alpha závaží
Nastavitelné závaží pro fade/hook

Jedno 10g závaží je také uprostřed a posouvá těžiště hole nahoru/dolů. Vyšší těžiště docílíte zastrčením závažíčka těžší stranou napřed. Vyšší těžiště zajistí nižší rotaci míčku, vyšší trajektorii rány. A obráceně.

Driver Callaway Big Bertha Alpha závaží
Nastavitelné závaží pro nastavení těžiště

Nastavitelný hosel umožňuje zvětšit úhel líce hole až o 2 stupně a snížit o 1. Základní úhly jsou 9°, 10.5° a 12°. Ty volíte podle toho, jaký úhel chcete dosáhnout. Tyto 3 varianty tak pokrývají úhly 8-14°.

Pozor na to, že změna loftu mění i úhel natočení hlavy hole, proto si raději vyzkoušejte, zda vám dané nastavení sedí.

Driver Callaway Big Bertha Alpha nastavitelný hosel
Nastavitelný hosel pro změnu loftu

Konzistence ran je velmi dobrá. Jelikož má míček menší spin, neletí tak daleko, ale pokud si na to zvyknete, budete odpalovat dlouhé rány s parádní konzistencí. Míra odpouštění je u tohoto driveru opravdu vysoká. Navíc menší spin je kompenzován vyšší rychlostí míčku, což zajistí ve výsledku delší rány, než s jiným drivery s vyšší rotací míčku.

Díky tomu se hodí nejen pro profesionální hráče, ale i amatéry. Široká škála nastavení, nejnovější technologie a vysoká míra odpouštění dělají z tohoto driveru klenot do každého bagu.

Pokud si vyhradíte čas a nastavíte si driver podle vašich potřeb, stane se neocenitelným pomocníkem na hřišti. Špatné nastavení také může některé hráče odradit. Určitě tedy vyzkoušejte změnit nastavení hole, než na ni zanevřete.

Driver Callaway Big Bertha Alpha obal
Originální headcover

Double black diamond

K tomuto driveru existuje ještě varianta s dvěma černými diamanty za názvem. To je ostřejší varianta driveru určená pro profesionály, kteří využijí její surovost a sportovní chování. Má menší hlavu hole a jedná se o jeden z nejdéle odpalujících driverů. Amatéři se s ním ale spíš budou trápit.

Driver Callaway Big Bertha Alpha 815 Double Black Diamond
Double Black Diamond verze

Výsledek

Klady

Vzdálenost: Vysoká rychlost míčku, dlouhý dolet a velký doběh míčku, to vše tento driver spolehlivě nadřazuje nad jiné drivery.

Přesnost a odpouštění: Rány jsou velmi přesné, i když se netrefíte na sweet spot. I rána mimo sweet spot se udrží v mezích hřiště. Navíc je sweet spot dostatečně velký, takže jej není problém trefit.

Nastavitelnost: Velké možnosti nastavení vám umožní přizpůsobení driveru přesně podle vašich potřeb a pomůže vám hrát přesné a dlouhé rány.

Vzhled: Driver vypadá velmi dobře, včetně shaftu. Ze všech stran je elegantní a zároveň profesionálně vypadající.

Driver Callaway Big Bertha Alpha líc hole
Líc hole s označeným sweet spotem

Zápory

Pokud máte driver špatně nastavený, pocit z něj bude spíše negativní. Nastavení a najití správné kombinace zabere nějaký čas.

Cena

Aktuální ceny driveru na serveru Heureka

Starší drivery také můžete sehnat na eBay, kde jich je opravdu hodně, případně s trochou štěstí na Bazoši nebo Aukru.

Mohlo by vás zajímat:

Líbí? Sdílejte prosím

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *