Recenze: Veřejné hřiště Konopiště

Na začátku července jsem si zajel zahrát na veřejné hřiště na Konopiště. Jak jsem očekával, bylo to dobré. Přečtěte si více o tomto veřejném hřišti.

9 jamek veřejného hřiště je doplňkem velkého 27 jamkového hřiště. Jelikož je hřiště veřejné, může sem kdokoliv, kdo uhradí denní vstupné ve výši 600 Kč. Pak už můžete na veřejném hřišti strávit celý den bez omezení.

Veřejné golfové hřiště Konopiště

Pokud si chcete areál prohlédnout ze satelitu, můžete na mapě.

Téměř normální hřiště

 

Jedná se o velmi kvalitní hřiště, které se velmi blíží normálnímu golfovému hřišti. Najdete zde 3 a 4 PARové jamky. Chybí tak pouze 5 PARy. Jamky mají podobnou délku, jako na normálních hřištích. Většinu dřev a hybridů můžete nechat doma, využil jsem zde maximálně 5 hybrid a driver, se kterým jsem se pokoušel dostat přes rough na 4 PAR přímo na green.

4 PAR na veřejném hřišti na Konopišti
Driverem se můžete pokusit zasáhnout přímo green, který je vlevo nahoře. Normálně jamka vede do zatáčky kolem stromků

Většinou zde ale dlouhé hole nevyužijete. Nejvíce práce zde mají hole od 6 železa dolů. Záleží na délce vašich odpalů.

Hřiště rozhodně není žádná rovinka, čekají vás odpaly do kopce i z kopce a na zešikmené fairwaye. Užijete si i hru z bunkerů a nechybí ani vodní překážka, i když je trochu stranou.

Zešikmená fairway na veřejném hřišti na Konopišti

Jamka z kopce dolů na veřejném hřišti na Konopišti

Šikmá fairway na veřejném hřišti na Konopišti Bunkery na veřejném hřišti na Konopišti

Stav greenů a odpališť

Hřiště je udržováno téměř jako mistrovské a stejně tak se na něm hraje. Jelikož je veřejné, tak se sem tam objeví nějaké pozůstatky hráčů neznalých etikety, ale hru to nijak neomezí. Většinou se jedná o nevypíchnuté důlky po dopadu míčků, ale to se bohužel objevuje i na normálních hřištích. Jinak téměř nepoznáte, že hrajete na veřejném hřišti.

Greeny jsou rychlé a pěkně zvlněné. Některé vás tak celkem pěkně potrápí. Zároveň jsou dobře udržované.

Green na veřejném hřišti na Konopišti

Služby a cena

Cena je příjemná. 600 korun na celý den je vzhledem ke kvalitě hřiště opravdu dobrá cena. V areálu se nachází vše, co byste potřebovali. Obchod, restaurace, driving range.

Ke hře si vytiskněte, nebo jinak připravte mapu hřiště a scorecard, protože na recepci dostanete pouze potvrzení o zaplacení. Takže se na to připravte předem, já pak docela tápal.

Návštěvnost

Celý den bylo příjemné počasí, ale na návštěvnosti se to příliš neprojevilo. Možná to bylo tím, že celé hřiště bylo rezervované pro turnaj. Hrát se tak dalo pouze na veřejném hřišti, ale přesto jsem potkal tak 6 skupinek za celou dobu. Všichni mě ochotně pustili, když jsem byl rychlejší, takže nebyl žádný problém.

Zhodnocení

Veřejné hřiště na Konopišti doporučuji všem. Dá se zde zahrát velmi dobře, jen si vemte s sebou scorecard, protože jí ke hře nedostanete. Vzdálenost od Prahy není nijak velká a pokud budete mít cestu kolem, určitě se zastavte.

Více informací na stránkách areálu.

Máte s areálem vlastní zkušenosti? Přidejte je do komentářů a pomozte tak ostatním.

Mohlo by vás zajímat:

Líbí? Sdílejte prosím

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *