Nejčastější golfové chyby: Drážky holí

Míčky se na greenech nezastavují, jako by ani neměly zpětnou rotaci? Pak zkuste zkontrolovat čistotu drážek na líci hole.

Drážky na golfové holi se dělají proto, aby míčku udělily větší zpětnou rotaci a míček se tak lépe zastavoval na greenu. Zároveň se díky zpětné rotaci déle udrží ve vzduchu. Čisté drážky tak jsou velmi žádoucí.

Proč se o ně starat?

Golfová hůl během švihu prochází trávou, zemí, pískem a dalšími překážkami. Všechny na holi zanechávají své pozůstatky. Pokud například netrefíte míček čistě, může vám zůstat na holi kus přilepené utlačené hlíny. A po hře z písku zase může vypadat hůl takto:

Golfová hůl po tréninku před umytím

Vidíte ty drážky, jak jsou zanesené? V podstatě už jsou zarovnané s lící hole a ztrácí svou funkci. Míček odpálený holí s takto zanesenými drážkami bude mít daleko menší zpětnou rotaci a bude se hůře zastavovat.

Jak na čištění

Základem je po každém úderu zkontrolovat hůl a v případě nečistot ji očistit ručníkem, který máte u bagu. Pokud ho nemáte, doporučuji si zakoupit, stojí pár korun.

Pokud jsou drážky více znečištěné, je potřeba z nich dostat nečistoty. Nemusíte na to kupovat nic speciálního, postačí špička týčka. S ní krásně vyčistíte všechny drážky.

Po skončení hry pak použijte myčku holí, kde je voda a kartáč, kterým odstraníte nečistoty, které nešly odstranit ručníkem a týčkem. Hlavně je tam nenechávejte zaschnout, holím by to nesvědčilo. Pro více informací se podívejte na 5 tipů, jak udržet golfové hole ve skvělém stavu.

Mohlo by vás zajímat:

Líbí? Sdílejte prosím

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *