Návody

Jak správně vypichovat pitchmark (stopa po míčku na greenu)

Pitchmark, neboli stopa po dopadu míče na green, je úplně běžnou záležitostí a je nutné každý takový pitchmark opravit, i když není od našeho míčku, aby green zůstal v dobré kondici. Pojďme se podívat, jak to dělat správně.

Běžný a špatný postup

Každý slušný golfista ví, že pitchmarky se mají opravovat. Dokonce má v bagu i vypichovátko. Samotné vypichování pak provádí tak, že zapíchne vypichovátko vedle pitchmarku a zalomí ho k zemi. Tím se povrch srovná, ale vznikne místo, kde je buď jen hlína, nebo nadzvednutá tráva, které se vypíchnutím přerušily kořínky. Takové mrtvé místo na greenu zůstane klidně i měsíc, než se na něm tráva obnoví a vizuálně ani funkčně nebude dobré.

Špatný postup vypichování pitchmarků

Stopa po nesprávné opravě pitchmarku
Stopa po nesprávné opravě pitchmarku

Správný postup

Správným postupem jak trávu přihrnout ze stran, kam se vytlačila při dopadu míčku. Tím se kořínky trávy nepřeruší a takové místo se samo opraví do druhého dne.

Správný postup vypichování pitchmarků

Správně opravený pitchmark
Správně opravený pitchmark nelze téměř poznat

Podívejte se jak správně vypichovat

Pro názornou ukázku jsem pro vás natočil video, kde vypichuji pitchmark po dopadu míčku. Green byl zrovna čerstvě po aerifikaci a zasypání pískem, takže pitchmark nebyl tak výrazný. Postup je ale vidět dobře.

.

Líbí? Sdílejte prosím

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *