Golf není drahý sport

Je golf drahý sport? Není! V článku vám vysvětlím, proč golf nepovažuji za drahý sport.

V minulém článku jsme si ukázali, že začít s golfem se dá za 5 tisíc. Taková investice se moc neliší od jiných sportů, kde si chcete pořídit kvalitní vybavení. Samozřejmě ze začátku nebudete mít všechno top, ale to vůbec není potřeba. Začátečník bude rád, že vůbec alespoň přibližně míček poletí tam, kam chtěl. A cena hole na tom nic moc nezmění.

Poplatky spojené s hraním golfu

Pokud chcete hrát a účastnit se turnajů, musíte mít registraci u ČGF (Česká golfová federace). Ta již bohužel neumožňuje mít registraci přímo u ní, ale musíte být registrováni přes nějaký golfový klub. Platíte tak poplatky federaci i klubu. Bez klubu si ale stejně turnaj nezahrajete, takže to tolik nevadí.

Řádné členství

Golfový klub nabízí různá členství. Podle ceny pak mají různé výhody. Tady záleží čistě na klubu, jaké výhody nabízí. Pro naše účely si vybereme menší golfové hřiště s 9 jamkami, které nabízí roční členství za 7000 Kč. V ceně členství je i registrace u ČGF, registrace v klubu a neomezená hra na hřišti.

V České Republice se nedá hrát celoročně, i když někteří otrlí golfisté se na hřiště vydají kdykoli, dokud není sníh. Přepokládejme, že budeme hrát 6 měsíců v roce, 2x do týdne. To je nějakých 52 her za rok. Hřiště s 9 jamkami trvá odehrát kolem 2 hodin, to znamená 104 hodin za rok čisté hry.

Cena jedné hodiny hry je tedy 7000/104 = 67 korun za hodinu. To je srovnatelné, nebo dokonce levnější, než squash, tenis, volejbal a další sporty. A teď si představte, že budete chodit 3x týdně, nebo klidně 7x týdně. Dobře, to už jsem trošku přehnal 🙂

Green fee

Druhou variantou je zaplatit si členství v nějakém klubu a pak platit za každou hru na libovolném hřišti. Zde se ceny pohybují od 250 Kč do řádu tisíců. Je to méně výhodné, ale nejste vázáni pouze na jedno hřiště.

Závěr

Golf není hra jen pro bohaté. Pokud nepotřebujete hrát na nejlepších hřištích, a nepotřebujete výbavu jako Tiger Woods, vejdete se do pár tisíc ročně. Pokud jste z většího města, jsou v jeho okolí ceny vyšší, ale zase máte větší výběr.

Mohlo by vás zajímat:

Líbí? Sdílejte prosím

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *