Stavba golfového hřiště Kácov

24. 7. 2015 a 4. 9. 2015 jsem se byl podívat v Kácově na nově vznikající golfové hřiště. Udělal jsem pár fotek a trošku se o hřišti rozepíšu.

Čtěte aktuálně: Otevření zkušebního provozu se odkládá

Technické údaje

Kácovské hřiště bude mít 27 jamek rozdělených na 3 okruhy. Budou to vlastně tři oddělené devítky. Do zkušebního provozu byl mělo být uvedeno v roce 2016 a co jsem se tak po hřišti procházel, čeká ho ještě mnoho práce.

Poloha

Kácovské hřiště bude 21 hřištěm ve středočeském kraji. Leží přibližně 60 kilometrů od Prahy a 6 kilometrů od D1. Po dokončení oprav D1 se na něj tedy bude dát pohodlně dojet i z Prahy.

Mapa golfového hřiště Kácov

Následující mapa ukazuje odhadované rozložení golfového hřiště s označením významných budov. Jedná se o rozlohu, kterou jsem vypozoroval, nemusí být úplně přesná.

Co se o hřišti říká v Kácově

Hřiště by mělo být ojedinělé svým převýšením, počtem vodních ploch a členitostí. Plány investorů jsou velkolepé a o hřišti se mluví v superlativech. Superlativní bude také cena členství, která se podle místních bude pohybovat kolem 300 tisíc.

Můj názor a aktuální stav

Hřiště jsem si procházel a pořád na něm probíhá mnoho práce. Bude ale rozhodně zajímavé a zejména převýšením bude opravdu ojedinělé. Převýšení je kolem 120 metrů. Členitostí bude stát také rozhodně zato, nachází se zde třípary, kde se bude hrát přes remízky a jamkoviště obklopené křovinami. Kvůli hřišti se nijak extra nekácelo, využívaly se pruhy pole a stromů spadlých po vichřici. Aktuálně (září 2015) začíná růst tráva na více než půlce plochy, další plochy se osévají a s úpravami terénu se víceméně finišuje. I na místech kde ještě jezdí technika, jsou už vidět připravená odpaliště i jamkoviště.

 

Mohlo by vás zajímat:

Líbí? Sdílejte prosím

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *