Recenze: Driving range Průhonice (Praha-západ)

V říjnu 2015 jsem si byl zatrénovat drivingu v Průhonicích a přitom jsem pořídil pár fotek. Tak z toho rovnou udělám recenzi.

Golf Resort Průhonice byl založen v roce 2007 a nachází se ve Středočeském kraji, okres Praha-Západ. Okres je ale dost matoucí, protože se areál nachází spíše jihovýchodně od Prahy. Nejlépe si uděláte představu na mapě.

Stav greenů a odpališť

Jak jde vidět na fotkách, na hřišti se stále pracuje. V roce 2016 tak již budou v provozu 3 greeny, včetně jednoho bunkeru.

Greeny jsou udržované a hraje se na nich dobře, chipování z okolí greenů je něco jako semi-rough, ideální pro tréning náročnějších chipů.

Některé podložky na odpalování mají svá nejlepší léta za sebou, ale asi polovina je měněná a vypadá dobře. Odpalování z trávy jsem bohužel nefotil a stav už si nepamatuji. Driving range má délku 240 metrů, což je dostatečné pro většinu golfistů.

Zázemí, služby, návštěvnost

Driving jsem navštívil v druhé půlce října a počasí bylo dost pod psa. Zima, studený vítr a přeháňky způsobily, že jsme tam byl za celou dobu asi 3.

Zázemí tvoří stavební buňky a kontejnery, ale vše potřebné tam dostanete. K dispozici jsou hole na půjčení a při pěkném počasí i zahrádka s občerstvením.

Cena

Cena je více než příznivá. Za 200 korun dostanete vstup a neomezeně míčků, můžete tedy trénovat celý den. Jednotlivě jsou míčky přibližně za 1,3 koruny.

Dopravní dostupnost

Pomocí MHD se dostanete jen do vesnic poblíž a čeká vás asi kilometrová procházka, s autem můžete zaparkovat přímo v areálu.

Zhodnocení

Pro lidi z okolí se jedná pro dobrou možnost si levně zatrénovat. Z Prahy není dostupnost úplně nejlepší. Areál jsem navštívil v ne úplně dobrém počasí, což se projevilo i na fotkách. Dá se zde dobře zatrénovat a po otevření dalšího greenu tu je dostatek prostoru pro zlepšení vaší hry.

Více na stránkách areálu.

Máte s areálem vlastní zkušenosti nebo nové fotky z roku 2016? Přidejte je do komentářů, nebo mi je pošlete a pomozte tak ostatním.

Mohlo by vás zajímat:

Líbí? Sdílejte prosím

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *