Recenze: Driving range Rohanský ostrov (Praha)

Celkem často chodím trénovat do cvičného areálu na Rohanský ostrov, takže bych o něm dnes rád napsal recenzi.

Areál na Rohanském ostrově byl postaven v roce 2006 a od té doby prošel mnoha proměnami. Aktuálně zde můžete najít driving range s délkou téměř 300 metrů a cvičné plochy s 2 chipping greeny a 2 putting greeny.

driving-range-rohansky-ostrov-satelitni-pohled
Satelitní pohled – zdroj Google Maps

Na satelitním pohledu můžete vidět velkou plochu drivingu a vpravo 4 greeny a bunkery. Lépe si areál můžete prohlédnout na mapě.

Stav greenů a odpališť

Stav greenů a odpališť je dobrý a je o ně dobře postaráno. Odpaliště z trávy jsou pravidelně posunována, takže stále hrajete z trávy. Hrací plochy jsou také v dobrém stavu a o vysekaná místa na trávě od golfistů jsou rychle opravována.

Aktuálně je jeden menší green zavřený a malá část druhého je ohraničena a nesmí se na ní hrát. Na hru to ale nemá žádný vliv, protože se jedná o okraj greenu. Velký green nedávno prošel aerifikací, takže se o greeny provozovatel stará.

Návštěvnost

Rohanský ostrov nabízí mnoho odpališť jak z trávy, tak z rohože, takže i když přijde více lidí, pohodlně se vejdou. Počet hráčů je k velikosti areálu úměrný a nikdy jsem nezažil stav přeplnění.

Krátká hra

Na Rohanském ostrově se dobře trénuje krátká hra. K tomu slouží dva chipping greeny, na které můžete přihrávat až ze vzdálenosti 70 metrů. Na každém greenu jsou 2 jamky s praporky a greeny mají různý sklon.

V okolí greenu jsou též bunkery, takže si můžete cvičit i hru z bunkeru. Bunkery jsou na můj vkus trochu tvrdé a mokré, ale dají se rozhrabat.

Celkově jsou některé plochy zvláště dešti trochu podmáčené, což je způsobeno tím, že jsou téměř celý den ve stínu stromů. Není to ale nic hrozného a hraje se na nich dobře.

Cena

Ceny jsou odstupňované podle počtu míčků. Při koupi 200 míčků nemusíte již platit vstup a zaplatíte 300 Kč. Každý míček je tedy za 1,5 Kč. Pobyt v areálu pak není časově omezený a můžete hrát třeba celý den.

Služby a občerstvení

Na recepci lze zakoupit běžné golfové doplňky, různé nápoje a drobné jídlo včetně ohřívaného sendviče. K dispozici jsou služby trenérů, včetně techniky jako vysokorychlostní kamera, monitor a další. Lze si také zapůjčit většinu typů holí. V areálu je malé posezení a dětské hřiště.

Zhodnocení

Celkově se mi areál líbí a často na něm trénuji. Dá se na něj pohodlně dostat autem i hromadnou dopravou a leží ve městě mezi Holešovicemi a Palmovkou. Hráči z této části Prahy tedy mají kvalitní tréningový areál kousek od domova.

Více na stránkách areálu

Máte s areálem vlastní zkušenosti? Přidejte je do komentářů a pomozte tak ostatním.

Mohlo by vás zajímat:

Líbí? Sdílejte prosím

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *