Tipy

Hybrid vs. železa – kdy hrát kterou holí

Kdy hrát hybridem a kdy železem? Mnoho hybridů nese označení „rescue“, tedy záchrana, což vyvolává mylné domnění, že se jedná o hůl, která vás zachrání ve všech případech. Tak tomu ale není. Pojďme se podívat, jak tomu je ve skutečnosti.

Hybrid je náhradou dlouhých želez. Má zpravidla širší hlavu a níže položené těžiště a díky tomu je s ním snadnější hrát dlouhé rány oproti dlouhým železům. Míček také na greenu lépe zastavuje díky vyšší rotaci, kterou od hybridu získá. Na které situace se ale skutečně hodí?

Míček v rafu

Pokud je míček v rafu, záleží, jak je hluboko. Hybrid se nedostane hluboko, hodí se tedy pro hru míčkem, který je na dobré pozici v rafu.

Pokud je míček hodně zapadlý v rafu, nebo v obtížné pozici, použijte železo. Podle obtížnosti se pak rozhodněte mezi železem a dlouhou ránou a wedge a krátkou ránou. Někdy je prostě lepší se jen vyhrát na fairway krátkou ránou, než riskovat problémy.

Volte hybrid pro vzdálenost a železo pro přesnost. Pokud je pozice míčku natolik špatná, že si nejste jisti volbou hybridu, pak volte vždy železo. Lepší kratší rána, než problémy.

Míček ve fairwayovém bunkeru

Hybrid je skvělá hůl pro hru z fairwayového bunkeru, pokud není poblíž hrana bunkeru a míček leží na povrchu písku.

Pokud je míček zabořen, nebo potřebujete hrát přes hranu bunkeru, hrajte železem.

Hra ve větru

Hybrid dostane míček do výšky, což je ve větrném počasí nežádoucí. Za mírného větru tedy hrajte hybrid, za silného větru rozhodně železy.

Nízká rána pod stromy

Na nízkou ránu pod stromy se hybrid rozhodně nehodí. Hrajte dlouhými železy, které udrží vaši ránu nízko.

Shrnutí

Nespoléhejte se na hybrid jako na záchranu každé situace. Nenechte se zmást označením „rescue“. Železy se totiž vyhrajete z obtížné situace daleko snáz.

Líbí? Sdílejte prosím

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *