Jak vybrat první golfové hole pro začátečníka

Chystáte se na výběr svých prvních holí? Připravil jsem návod, jak si hole vybrat a nepřebrat.

Při výběru svých prvních holí můžete úplně zapomenout na fitting, pružnost, lofty a podobné. Důležitá je pouze délka a možná ještě materiál.

Délka hole

Většina lidí si vystačí se standardní délkou holí, pokud ale jste vyšší, nebo naopak nižší postavy, není od věci si délku holí překontrolovat. Já osobně mám hole prodloužené o jeden palec a subjektivně se mi s nimi hraje lépe. Pro výpočet délky hole jsou na internetu dostupné různé konfigurátory, my si tu uvedeme jednoduchou tabulku. Data v tabulce jsou pouze orientační, údaje jednotlivých výrobců se liší.

Orientační tabulka délky golfových holí
Orientační tabulka délky golfových holí

Z tabulky si můžete udělat přibližnou představu o ideální délce vašich holí. 80% všech golfistů má délku Standard, ostatní mají delší nebo kratší. 1” = 2,54 cm, takže rozdíl už je celkem znát.

Pokud vám vyšlo půl palce, můžete hrát klidně s délkou Standard. Prodloužené začátečnické sety jsou totiž celkem nedostatkové zboží. Kupte si tedy hole standardní délky a až budete zkušenější, necháte si udělat hole na míru.

Materiál shaftu

Shaft (tyč hole) může být vyroben z oceli, nebo grafitu. Grafitové hole jsou pružnější, lehčí, ale také dražší. Na materiálu v začátcích ale až tak nezáleží. Pro ženy se hodí spíše lehčí grafitové hole, muži zase sáhnou spíše po oceli.

Začátečnické sety

Úplně nejlepší volbou jsou začátečnické sety. Nové seženete už od 5 tisíc, použité klidně od tisícovky. Hole jsou konstruovány pro začátečníky, takže je s nimi jednodušší se naučit hrát.

Jako můj první set jsem si pořídil použitý o palec prodloužený set Wilson Tour Rx za 1500,- a pro začátek svůj účel splnil dokonale. Pokud si chcete pořídit použité hole, zkuste se podívat na aktuální nabídku na aukro.cz, nebo na bazoš.cz.

 

Mohlo by vás zajímat:

Líbí? Sdílejte prosím

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *