Základní tréninkové pomůcky: Patovací zrcadlo

I na patování existují pomůcky a jedna z nejuniverzálnějších a nejlepších je patovací zrcadlo.

Patovací zrcadlo má vykrojení na míček a čáry, které mají různé využití.

Pozice hlavy

Rady říkají jasně, hlava nad míčkem, levé oko přímo nad míčkem (pro leváky pravé oko). Jak to ale efektivně kontrolovat, abychom stále nemuseli spouštět míček od oka a sledovat jestli trefí míček na zemi? Řešením je právě patovací zrcadlo. V něm vidíte svůj odraz, který vám přesně řekne, jestli máte hlavu nad míčkem správně.

Natočení ramen

Ramena mají být vodorovně k požadované dráze patu. Ke kontrole slouží čáry na patovacím zrcadle, podle kterých porovnáte svůj odraz, zda se nachází opravdu ve vodorovné pozici.

Délka nápřahu

Ne všechna zrcadla mají značky pro délku nápřahu, ale na většině je najdete. Jedná se o obdélníčky před i za míčkem. Díky nim můžete kontrolovat délku nápřahu a zároveň délku zastavení hole po projití míčku. Tyto délky by měly být stejné.

Směr nápřahu

Někdo patuje po přímce, někdo po kružnici. Vždy je ale potřeba zasáhnout míček a lící kolmo. S tím pomůžou vodorovné čáry, podle kterých si zkontrolujete směr.

Různá provedení

Patovací zrcadla se vyrábí v široké škále možností. Ty nejzákladnější ale budou mít téměř všechny. Některá zrcadla mají i dirky, do kterých si zapíchnete týčka a můžete tak kontrolovat směr, délku a další parametry vašeho úderu.

Kde zrcadlo koupit

Ve vašem oblíbeném golfovém obchodě, e-shopu, srovnejte si ceny na Heurece, nebo se mrkněte eBay.

Mohlo by vás zajímat:

Líbí? Sdílejte prosím

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *