Jak vybrat golfovou rukavici pro začátečníka

Výběr golfové rukavice je celkem jednoduchý, má ale pár pravidel, které si dneska ukážeme.

Pro začátek dejte pozor na to, na jakou ruku si rukavici kupujete. Neplatí totiž automaticky, že praváci na levou a naopak. Vždy záleží na jakou stranu hrajete. Existuje dost praváků, kteří hrají jako leváci a naopak. Já znám minimálně jednoho ze svého okolí.

Na jakou ruku patří rukavice?

Rukavice patří na tu ruku, která je při držení hole nahoře. Pro většinu praváků je to tedy levá ruka stejně jako na obrázku. Před výběrem si tedy alespoň jednou zkuste, na kterou stranu doopravdy hrajete.

Držení golfové hole a rukavice pro praváka
Golfová rukavice na ruce, která drží hůl výš

Syntetická, nebo pravá kůže

Pro začátečníka se rozhodně více vyplatí syntetická kůže, protože je levnější a v začátcích se kvůli nesprávnému držení hodně opotřebovává. Zvláště při trénování, kdy pálíte stále dokola a rukavice dostává dost zabrat. Rukavice je prostě spotřební zboží a zvlášť v začátcích ji budete občas muset vyměnit.

Rozdíl mezi syntetickou a pravou kůží je v pocitu. S pravou kůží máte lepší pocit při kontaktu s holí. Začátečníkovi to ale zpravidla bývá úplně jedno, protože rukavice mu slouží především jako ochrana ruky a moc jeho hru nevylepší.

Velikost golfové rukavice

Určitě si rukavici vyzkoušejte osobně. Na asi každém golfovém hřišti rukavice prodávají. Rukavice musí padnout tak akorát. Rozhodně nesmí být větší, aby vám překážela při odpalu, ani menší, aby vás škrtila. S velikostí vám poradí tam, kde budete rukavici kupovat, ale sami poznáte, která vám padne nejlépe.

Proč si golfovou rukavici pořídit

Někomu vyhovuje hra bez rukavice, ale při tréninku, kdy stále dokola odpalujete míčky, mohou vznikat nepříjemné odřeniny a puchýře. Proti tomu golfová rukavice chrání a navíc zlepšuje přilnavost mezi rukou a gripem, takže hůl budete držet uvolněněji a ne tak křečovitě.

Golfové rukavice stojí od 200 výše, takže si ji zkuste a uvidíte, zda se vám s ní hraje lépe. Zas tak velká investice to není a pro většinu golfistů je rukavice nepostradatelnou součástí výbavy.

Kdy se golfová rukavice nosí

Golfová rukavice se nosí při všech odpalech holemi. Naproti tomu při patování se sundavá pro lepší citlivost při držení gripu. Ale je věcí každého, jak bude rukavici používat, pravidla toto neomezují.

Mohlo by vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *