Golf v zimě

Letošní zima golfu přeje. Pořádají se turnaje, po hřištích se pohybují hráči, jako by nic nenaznačovalo, že za pár dní začíná astronomická zima. Jak je to tedy s golfem v zimě?

Dokud nenapadne sníh

Golf se dá hrát celoročně. Některá hřiště fungují i přes zimu a ty nejodvážnější hrají dokud nenapadne sníh. A ani to je občas neodradí. Jen vymění bílý míček za barevný a hrajou dál sníh nesníh. Hřišti to ale moc neprospívá.

Na hřišti můžete vidět hráče i při teplotách kolem nuly. Stačí se jen dobře obléci a vzít si s sebou termosku s teplým nápojem.

Golfová turistika

Za úvahu stojí i zajet si někam do teplejších krajin a vzít si s sebou golfové vybavení. Poznáte tak nová hřiště a získáte super zážitek, na který se nezapomíná.

Kam vyrazit? Nemusíte hned do Afriky, ačkoli hřišť je tam už také dost. Jižní státy evropy mívají méně tuhé zimy, takže se tam dá hrát v podstatě celoročně. A navíc to budete mít v klidu bez turistů.

Trenažer a odpaliště

Vyrazit můžete do tréninkových center a připravovat se na sezonu. Na odpalištích pálíte do sítě, takže můžete trénovat švih a nebude vás rozptylovat délka rány. Také můžete jít na simulátor a trénovat putting. Ale na koberci to bohužel vůbec není ono.

Odpaliště se platí za hodinu a nezáleží na počtu odpálených míčků. To trochu svádí k pálení jednoho míčku za druhým, což ale vašemu švihu moc neprospěje. Zkuste se po každé ráně zamyslet nad tím, co a proč jste udělali špatně a mohli byste zlepšit. Také neuškodí dát si nějakou tu hodinku s trenérem, od kterého dostanete cenné rady, které můžete rovnou vyzkoušet.

Tak hurá trénovat, ať to na jaře lítá!

Obrázek: https://www.flickr.com/photos/foxypar4/428377083

Mohlo by vás zajímat:

Líbí? Sdílejte prosím

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *