Jak vybrat golfové boty

Výběr golfových bot je velmi důležitý. Vždyť jenom za jednu hru v nich nachodíte klidně 7 kilometrů. Jak tedy vybrat ty nejlepší?

Typy

Jsou 3 typy golfových bot – tradiční, atletické a bezspajkové (spikeless). Tradiční jsou vyrobené z kůže, jsou odolné a trvanlivé, ale nejsou pružné a prodyšné. Proto jsou dnes profesionály používány atletické golfové boty. Jsou velmi pružné, lehké, pohodlné a vyrábí se jich velké množství různých provedení. Atletické boty pak mohou být se spiky, nebo bez. Více o spikách níže.

Pohodlí

V nových golfových botách byste rozhodně měli mít místo pro pohyb prstů, ale zároveň by měly nohu pevně držet a být pohodlné. Golfové boty mohou být trochu menší než boty na běžné nošení. Rozhodně vám v nich nesmí noha plavat. Boty musí poskytovat dostatečnou oporu při švihu. Toho docílíte tím, že je stáhnete tkaničkami na nártu a tím nohu v botě zafixujete.

Také si nezapomeňte na výběr nových bot vzít ponožky, se kterými hrajete. Pokud hrajete s tlustějšími ponožkami, ale vybrat si půjdete s tenkými, můžete pak být při hře nemile překvapeni. Myslete také na to, že v létě budete mít jiné ponožky, než v zimě. Bota by proto měla sedět s tenkými  i tlustými ponožkami.

Voděodolnost

Boty by měly být voděodolné. Není nic horšího, než po dešti vyrazit na hřiště a chodit po něm pár hodin a kilometrů v mokrých botách. Dobrou volbou mohou být boty s Gore-Texovou membránou, která zajistí průchod vzduchu, ale zabrání průchodu vody.

Spike

Spike jsou hroty připevněné k podrážce, které se zaryjí do trávy a poskytují oporu při pohybu podobně jako kopačky fotbalistům. Problémem je jejich opotřebovávání a také zákaz nošení ve vnitřních prostorách. Ničí totiž podlahy, proto jsou v některých vnitřních prostorech zakázány.

Golfové boty se spiky
Golfové boty se spiky

Spiky jsou sice vyměnitelné, ale přesto se v nich chodí hůře, než v normálních botách a hodně se opotřebovávají. Proto se jako alternativa vyrábí také bezspikové boty. Jsou velmi pohodlné, lehké a můžete v nich chodit všude.

Golfové boty bez spiků (spikeless)
Golfové boty bez spiků (spikeless)

Boty se spiky poskytují větší oporu, ale bez spiků jsou pohodlnější. Je jen na vás, jaké si vyberete.

Závěr

Golfové boty by měly být především pohodlné, abyste si v nich hru užili. Ať už zvolíte jakékoli, musíte se v nich cítit dobře a bota vám musí poskytovat dostatečnou oporu.

Zajímavé golfové boty s aktuálními cenami

Zajímavé golfové boty

Mohlo by vás zajímat:

Líbí? Sdílejte prosím

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *