První hodina s golfovým trenérem

Stále váháte, zda využít služeb golfového trenéra? Napíšu vám zkušenost z mé první hodiny, která rozhodně nebyla poslední.

Už je to delší dobu, co jsem byl poprvé s trenérem, který se věnoval jen mě. Ale ten trénink si pamatuji dobře doteď. Předtím jsem chodil na různé skupinové tréninky, využíval různé akce, ale nikdy jsem neměl trenéra, který by se mi věnoval dlouhodobě. Takže jsem využil nabídky svého nového golfového klubu a trenérovi zavolal.

Proč jsem se tak rozhodl?

Jednoduše proto, že jsem nedokázal odpálit míček z trávy a navíc jsem měl problém s dlouhými železy a dřevy. Všechno to šlo tak moc doprava, zvláště z driveru to byl takový fade, že jsem tím bombardoval chodce a auta na silnici za 30 metrů vysokou sítí.

Ze všech těch skupinových kurzů jsem měl navíc rozházenou techniku. Když vám totiž pokaždé někdo řekne něco jiného, ještě k tomu když na vás nemá moc času, pak jde technika do háje.

Jak probíhala domluva?

Zavolal jsem, trenér se zeptal jak na tom jsem, tak jsem mu popsal svou situaci a domluvili jsme se, že se na mě podívá a na základě toho mi řekne, co by mi doporučil.

První hodina

Po seznámení jsme šli na chipping green, kde jsem si dal kolem 20 míčků a trenér mezitím zkoumal moje “umění”. Pak přišel s konkrétními doporučeními, co zlepšit. Pak mě kontroloval, zda to provádím správně.

Zde je hrozně důležité, že mi neřekl 10 rad najednou a konec, jako to bylo u skupinových kurzů. Díky tomu, že na mě měl čas, mi opravil 3 nejzásadnější chyby a ty jsem pak piloval.

Stejně tak to probíhalo i na drivingu. Opravil jsem si držení, postoj a nápřah. Nebyly to žádné markantní změny, ale výsledky byly neskutečné. Tak velký skok v golfu jsem naposledy udělal jen když jsem vzal poprvé hůl do ruky. Tam to byl skok z nuly na něco, na prvním tréninku už to bylo “jen” z něčeho na něco lepšího. Ale obrovský posun vpřed. A to vše jen díky tomu, že jsem strávil hodinu s golfovým trenérem.

Další postup

Po skončení jsme se domluvili na další trénink. Doporučil mi trénovat 1x týdně s ním a 2x týdně samostatně. Na každém tréninku s trenérem mi opraví 2-3 chyby a já je pak budu samostatně pilovat. Po malých krůčkách se tak dostanu daleko dále, než jedním velkým skokem, který je ale většinou spíš na škodu.

Užitečné rady

Zde je pár užitečných rad, které si před prvním tréninkem není špatné zapamatovat.

  1. Není potřeba hned jít za nejlepším a nejdražším trenérem. Vyzkoušel jsem jich několik a nejvíce mi vyhovuje ten nejlevnější trenér. Sice nevyhrál 10x mistrovství republiky, ale je v pohodě a velmi mi sedí jeho styl trénování.
  2. Vždy volte osobní trénink před skupinovým a u jednoho trenéra si vezměte více lekcí. Trenér se bude věnovat pouze vám, už vás bude znát a bude vědět, jak s vámi pokračovat.
  3. Využijte nabídky vašeho klubu. Některé kluby pro své členy připravují speciální nabídky. Můžete se tak dostat i na 200 korun za půl hodiny tréninku. To už není tak hrozná cena.
  4. Preferujte hodinové tréninky. 20, nebo 30 minut hrozně rychle uteče a pak máte pocit, že jste nic nestihli a také to bude pravda.
  5. Nechtějte zázraky na počkání. Každou hodinu opravte jen pár chyb. Začněte chippingem a krátkými železy. Až když budete stabilně hrát krátkou hru, přecházejte na delší hole. Ty jsou totiž nejtěžší a spěcháním ničemu nepomůžete, ba naopak.
  6. Trénujte i samostatně a snažte si co nejvíce osvojit rady trenéra. Jen tak se vaše hra bude někam vyvíjet.
  7. Neodpalujte míčky bez rozmyslu po stovkách, radši se nad každou ránou zamyslete, co bylo špatně, co vylepšit, jak byste to chtěli zahrát. Mě vyhovuje odpálit maximálně 100 míčků na drivingu a kolem 40 na chippingu. Hlavně se na každou ránu důkladně připravte a nic neuspěchejte. V případě špatné rány si dejte klidně pauzu a zapřemýšlejte co bylo špatně a jak se tomu vyvarovat.
  8. Dejte si s trenérem alespoň 10 hodin po týdnu, abyste vaši hru dostali na dobrou úroveň, pak můžete frekvenci snížit, nebo úplně vynechat.

Co dodat?

Víc už vám poví trenér. Tak neváhejte a zavolejte nějakému. A pokud máte nějaké zajímavé tipy, rady, zkušenosti, napište je do komentářů.

Mohlo by vás zajímat:

Líbí? Sdílejte prosím

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *