5 základních tipů, jak udržet golfové hole ve skvělém stavu

Přinášíme vám 5 základních tipů, jak udržet své golfové hole v dobrém stavu.

  1. Holím škodí vysoké teploty a vysoká vzdušná vlhkost. Pro dlouhodobé skladování se tedy nehodí kufr auta, kde můžou být hole vystaveny vysokým teplotám, když stojí v létě na sluníčku. Vhodné ale nejsou ani některé garáže, kde se v důsledku chladu může držet vlhkost a hole pak mohou začít korodovat. Pokud pro hole máte místo doma, bude to pro ně nejlepší.
  2. Používejte na dřeva a hybridy headcovery (kryty hlav). Hole do sebe při pohybu naráží a můžete si tak zničit jak hlavy, tak shafty holí. Zvláště grafitové shafty jsou na toto citlivé. Pokud budete mít headcover i na putter, bude to úplně dokonalé.
  3. Mějte na bagu vždy alespoň 1 ručník. Lépe jsou však 2 ručníky – jeden vlhký a druhý suchý. S nimi pak otřete nečistoty z hole po každé ráně. Nečistoty hole ničí a zároveň mohou negativně ovlivnit kontakt míče s holí, který pak nepoletí tam, kam by měl.
  4. Kontrolujte pravidelně gripy. Pokud se začnou objevovat lesklá místa, případně ztvrdlá místa, je čas je vyměnit. Doporučená frekvence je jednou ročně, nebo po 40 kolech. Pokud ale s golfem začínáte, nebo hrajete jen pro zábavu, měnit je nemusíte, dokud to opravdu nebude potřeba.
  5. Po skončení hry, nebo tréninku hole umyjte v myčce holí, nebo alespoň ručníkem. Zvláště pokud jsou zanesené drážky. Díky drážkám se míček více roztočí a zároveň odvádí vodu. Zanesené drážky tyto funkce ale neplní. Po umytí hole důkladně osušte, aby vám nezačaly časem reznout. Celý proces zabere jen pár minut a přínos je obrovský.

Mytí golfových holí po hře/tréninku

V golfových areálech často bývají myčky holí. Hledejte tedy něco jako zde na obrázku, většinou to bude kolem zázemí. Tato konkrétně je na drivingu na Rohanském ostrově. Větší nádoba je s vodou a kartáčky, menší pouze s kartáčky, určená pro železa.

Myčka golfových holí

Takhle nějak může vypadat hůl po tréninku

Golfová hůl po tréninku před umytím

A takhle nějak po umytí

GOlfová hůl po tréninku a umytí

Rozdíl je obrovský. Pokud byste hůl neumyli, v drážkách by zaschla špína, která by pak šla ven už obtížně. Takhle máte hole připraveny na uskladnění i další hru.

Nezapomeňte hole po umytí důkladně osušit, jinak hrozí, že vám začnou reznout a to není dobré.

Shrnutí

Skladujte hole při pokojových teplotách, používejte kryty na hole, používejte ručník a myčku holí a kontrolujte si stav gripů. Hole pak budou ve skvělém stavu a budou dobrou oporou pro dobrý výkon na hřišti.

Mohlo by vás zajímat:

Líbí? Sdílejte prosím

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *