Co je podélná vodní překážka a jak hrát po jejím zásahu

Podélná vodní překážka je vodní překážka, která se nachází podélně vedle jamky, nebo tvoří na jedné straně její hranici. Typicky se jedná o velké rybníky, řeky, nebo moře. Podle pravidel se jedná o překážku u které je nemožné nebo velmi složité dropovat míček za ní.

Podélné vodní překážky jsou značené červenými kolíky a případně červenou čárou, které vyznačují její hranici. (Standardní vodní překážky jsou označeny žlutě).

Hra po zásahu podélné vodní překážky

Po zásahu vodní překážky máte vždy možnost hrát z ní. To se hodí pokud míček neleží přímo ve vodě, ale jen za hranicí vodní překážky, nebo na nějakém pevném povrchu. Hraní přímo z vody je většinou zbytečné. Pozor ale na to, že ve vodní překážce není možné založit hůl za míček. Hůl se tedy nesmí dotknout země, trávy nebo vody před samotným úderem.

Další možností je míček prohlásit jako nehratelný a přičíst si jednu trestnou ránu a vybrat si z možností:

  1. Vrátit se na místo odkud jsem hrál předchozí ránu a hrát odtud znovu.
  2. Dropovat míček v místě kde míček naposledy překročil hranici vodní překážky, respektive ve vzdálenosti maximálně 2 holí od tohoto místa, ne blíže k jamce.
  3. Dropovat míček za vodní překážkou kdekoli na spojnici jamky a místa, kde míček přešel hranici vodní překážky. (Což je vzhledem k charakteru vodní překážky většinou nemožné).

Pro měření vzdálenosti dvou holí můžete použít jakoukoli hůl v bagu -> používejte driver, protože je nejdelší.

Mohlo by vás zajímat:

Líbí? Sdílejte prosím

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *