Jak vybrat hybrid

Hybrid je kombinací fairwayového dřeva a dlouhého železa. Pojďme se podívat, jak vybrat ten správný.

Hybridy

Hybridům dnes stále častěji uvolňují místo železa 1 až 4. Hybrid má dlouhou dutou hlavu, díky níž je snadnější trefit míček z delší trávy, než s fairwayovým dřevem, nebo železem. Úzká malá líc hole se zase méně zasekává v dlouhé trávě. Hybridy se tak hodí na odpalování míčků ležících v horším terénu a vyšší trávě.

Golf club, Ping G10 24º hybrid - II
Hybrid Ping G10 s 24° loftem
Hybridy generují menší spin (zpětná rotace) míčku než fairwayová dřeva, ale větší spin než železa. Míček tak lépe zastavuje tam kde má. Hůl více odpouští a díky své univerzálnosti se dá použít na všechny možné odpaly.

Loft

Nejčastěji se lofty hybridů pohybují mezi 18-27 stupni. Nahrazují tak železa nižších čísel, oproti nimž mají při stejném loftu o trochu delší odpaly. Oproti fairwayovým dřevům jsou pak výrazně kratší i při stejném loftu.

Shaft

Shafty bývají nejčastěji z grafitu, kvůli snížení váhy. Oproti fairwayovým dřevům jsou přibližně o 5-7 cm kratší a jsou o trošku delší, než železa. Kratší shaft vám zajistí větší kontrolu nad míčkem.

Nastavitelnost

I hybridy už dnes disponují nastavitelným loftem o 3-5 stupňů. Méně častější je nastavitelný směr líce hole a přídavná závaží pro úpravu těžiště.

Driving irons

Drajvovací železa jsou celkem novinkou a řadí se mezi fairwayová dřeva a klasická železa a vyplňují tak mezeru mezi těmito holemi. Generují nižší trajektorii míčku a menší rotaci, takže jsou vhodná pro golfisty s vysokou švihovou rychlostí.

Driving iron Ping Rapture D.I.
Driving iron Ping Rapture D.I.

 

Oproti klasickým železům více odpouští a díky své konstrukci a ocelovému shaftu jsou přesnější než hybridy. Hodí se především na odpalování z týčka. Vyrábí se s lofty 16-22 stupňů, což odpovídá železům 1-3.

Jak tedy vybrat

Hybridy jsou klasickou náhradou za železa 1-4. Dobře se s nimi hraje z vyšší trávy i z fairwaye, míčky létají dále a rychleji zastavují. Pokud vám vyhovuje nižší trajektorie letu a delší zastavování míčku, podívejte se i po driving irons, které v golfových obchodech najdete v sekci hybridy.

Zajímavé golfové hybridy s aktuálními cenami

Zajímavé golfové hybridy

Mohlo by vás zajímat:

Líbí? Sdílejte prosím

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *